Koproducenti

underline

Divadlo SkRAT, Bratislava / dramAcum, Bukurešť / Opera Národného divadla, Praha / Štátne divadlo, Drážďany / Plavebná spoločnosť Sputnik, Budapešť / Nové divadlo, Krakov

Divadlo Odeon, Bukurešť

Teatrul Odeon, BucureØti

RUMUNSKO

underline_romania

Divadlo Odeon založené v roku 1946 je repertoárové divadlo dotované z rozpočtu Generálnej rady mestského zastupiteľstva v Bukurešti. Od roku 1974 sídli v srdci mesta v budove, ktorá 25. decembra 2011 oslávila sté výročie.
Sala Majestic (Majestátna sála), významný divadelný priestor, ktorý sa ako jediný v Európe pýši posuvným stropom, bola v roku 2002 zrekonštruovaná a dnes má kapacitu 300 miest na sedenie. Repertoár divadla zahŕňa pozoruhodne širokú škálu inscenácií od klasických hier až po úplne súčasné texty. Mnohé z nich získali uznanie a celý rad ocenení na domácich i zahraničných festivaloch. 23. septembra 2010 sa po 62 rokoch dočkala znovuotvorenia Sála štúdia, ktorá sa nachádza v suteréne budovy. Štúdio divadla Odeon je flexibilný, multifunkčný priestor vhodný aj pre mnohé ďalšie formy umenia (fotografia, výtvarné umenie, film a pod.). Modulová konštrukcia podlahy umožňuje najrôznejšie usporiadanie hracieho priestoru a priestoru pre divákov. O rok neskôr sa z divadelného foyer stala Galéria Odeon, v ktorej sa usporadúvajú výstavy v spolupráci s danaartgallery.

www.teatrul-odeon.ro

partners eu_en mk_en alianz_en alianz_en visegrad_en erste_eu erste_eu

partners
Asociácia Divadelná
Nitra
Svätoplukovo nám. 4
950 53 Nitra
Slovakia
www.nitrafest.sk
.
Skype: nitrafest
Facebook: Divadelná
Nitra
Twitter: nitrafest
Tel.: +421 37 652 4 870
Mob.: +421 903 55 44 75
Mail:
pll@nitrafest.sk